„Славимо разноликост“

logoDivacПредставници Гимназије „Сава Шумановић“, као и представници Ђачког парламента наше школе су у оквиру пројекта фондације Ане и Владе Дивца „Славимо разноликост“, у који је укључена и наша школа, посетили Техничку школу у Владичином Хану. Студијска тродневна размена обухватила је 6 школа из Суботице, Шида, Руме, Пожеге, Врања и Владичиног Хана, те укључује 12 наставника и 18 ученика.

Млади из Суботице су посетили Врање, те разговарали колико се разликују градови Боре Станковића и Данила Киша. Млади из Пожеге посетили су Руму где су разговарали о томе како је живети у различитим срединама, каква је храна у њиховом крају, да ли су исти обичаји, да ли имају исте проблеме. Студијскa разменa се реализује у оквиру пројекта "Славимо разноликост" уз подршку Open Society Foundation Serbia / Фондација за отворено друштво Србија.
Представници наше школе обишли су југ Србије, Врање, Сурдулицу, Власину, те је најављено да ће у току месеца новембра представници других школа, као и представници фондације, да посете нашу школу, као и наш град.
Циљ овог пројекта је да ученици упознају различите крајеве Србије, упознају друге школе, културе и обичаје.