Акција „Паметна табла у сваку школуˮ

psp logoПокрајинска влада реализовала је акцију „Паметна табла у сваку школуˮ, у оквиру које је обезбедила по једну интерактивну таблу с пројектором за све основне и средње школе и домове ученика у АП Војводини, укупне вредности 70,4 милиона динара, с циљем модернизације и дигитализације у области образовања.
Покрајинска влада, путем ресорног секретаријата, у протеклих неколико месеци који нису били нимало лаки, успела је да обезбеди 704 интерактивне табле за 502 матичне школе и 202 издвојена одељења. Тиме је у образовне установе уведен најмодернији начин преношења знања и подигнут је квалитет образовања, изјавио је председник Покрајинске владе Игор Мировић.
„Држава која не води рачуна о образовању, здравству и култури ризикује целу будућност. Зато ће Покрајинска влада и наредних година наставити са осавремењивањем наставеˮ, навео је Мировић.
Он је изразио уверење да ће интерактивне табле повећати мотивацију и креативност код ученика и допринети њиховом активном учешћу у настави, али и да ће помоћи наставницима и професорима.
Међу школама које у своју савремену технику може убројити и ову паметну таблу нашла се и наша Гимназија.
Целу вест можете прочитати на следећем сајту: