Упис ђака првака - 2020.

skolaДраги будући ученици и драги родитељи,

Упис у први разред гимназије биће реализован  у четвртак 09.07. и у петак 10.07. од 08:00 до 15:00 часова у ходнику Гимназије.

Други уписни круг обавиће се у понедељак 13.07.2020. од 08:00 до 15:00 часова.

Ученици се могу уписати на до сада уобичајен начин, доласком у школу и предајом докумената, или електронским путем, коришћењем информационог система е - Упис на Порталу е- Управе.

Уколико родитељ и дете долазе у школу на упис потребно је да буду прикладно одевени, у складу са правилима одевања (нису прикладни: шорцеви, кратке сукње и хаљине, мајице са бретелама, папуче) и ДА ОБАВЕЗНО НОСЕ МАСКУ.

Документа неопходна за упис:

1. Пријава за упис (Пријава се добија и попуњава у Гимназији)
2. Уверење о положеном завршном испиту
3. Сведочанство о завршеном основном образовању и васпитању
4. Сведочанства последња три разреда основне школе

5.Лекарско уверење о испуњавању здравствених услова (само за смер економски техничар)

На упису, ученици ће бирати које изборне предмете желе да похађају када почне школска година.

Изборни предмети који не улазе у просек

Ученици су у обавези да на упису изаберу један од два понуђена:

• Веронаука
  • Грађанско васпитање

Изборни предмети који се оцењују и улазе у просек

Ученици су у обавези да на упису изаберу два од четири понуђена:

• Језик, медији и култура
  • Здравље и спорт
  • Уметност и дизајн
  • Појединац, група и друштво

Предмет „Језик, медији и култура“ омогућава ученицима да истражују утицај медија, појаву дискриминације и манипулације, критички да се односе према говору мржње и воде рауна о личном оглашавању на друштвеним мрежама.

Предмет „Здравље и спорт“ омогућава ученицима да истражују теме као што су: превенција болести зависности, репродуктивно здравље и правилна исхрана.

Предмет „Уметност и дизајн“ омогућује ученицима стваралачки рад, критички однос према уметности и истраживање уметности.

Предмет „Појединац група и друштво“ омогућава ученицима да истражују теме као што су: узори и идоли данашњој омладини, улога лидера; феномени отуђености, осамљености и одбачености у данашњем друштву.

Ови изборни предмети се остварују кроз пројектну наставу. Пројектана настава подразумева да ученици истражују наведене теме, да их прецизирају заједно са професором и реализују мале пројекте са циљем да учине позитивну промену на нивоу одељења, школе или локалне заједнице. Идеја у основи је да ученици развијају истраживачке вештине, критичко мишљење, дигиталну компетенцију, способност тимског рада и да уче о датим темама кроз лични ангажман и рад на малим пројектима.

Обавештење о материјалним трошковима за наредну школску годину можете да прочитате овде.