Млади волонтери UNICEF-а

skolaУченици наше школе, млади волонтери УНИЦЕФ-а, поводом Дана детета одржали су заједно са ИНДИГО водитељкама Снежаном Мотаги и Маријаном Тодоровић радионицу „Колаж идентитета“ са децом из избегличке/мигрантске популације Прихватног центра „Станица“ у Шиду.
Циљ радионице је био да се ојачају ученички капацитети за промишљање о себи, односно да ученици препознају сопствене компетенције и личне квалитете и да то кроз креативни потенцијал искажу у групном раду.

По речима ученице волонтерке Јоване Радивојевић: „Радионица је изнедрила сазнање да идентитет чине све оне личне карактеристике које нам омогућавају да себе дефинишемо као особу, која се разликује од других. Идентитет није само наше име, датум рођења, већ и сва наша проживљена искуства, односи са другима, особине: пол, старост, име, презиме, изглед, физичке особине; висина, тежина, боја косе, фризура, националност, религија, језик, оно чиме се бавимо, пријатељи, здравље и кондиција, особине личности, интереси, вредности којима тежимо, знања.“
На радионици је владала младалачка насмејана и радна атмосфера прожимања различитих култура (Сирија, Египат, Аваганистан и Србија) и различитих ученичких/дечјих идентитета, као и једна синестезија креативности, радозналости и сусретљивости.

ФОТО ГАЛЕРИЈА