"ЖИВОТ ЗА МЛАДЕ ВОЗАЧЕ"

skolaУченици Гимназије "Сава Шумановић" из Шида уз организацију и подршку Општине Шид, која је обезбедилa реализацију тренинга безбедне вожње ''ЖИВОТ ЗА МЛАДЕ ВОЗАЧЕ'', учествовали су на тренингу у центру НАВАК са циљем да се младим возачима укаже на опасности које саобраћај носи и које могу бити узрок страдања на путевима. У пратњи возача почетника били су данас заменик председника, Ђорђе Томић и руководилац Одељења за инспекцијске послове, Игор Михајловић.

У реалним, али строго контролисаним и безбедним условима, кандидати су током обуке прошли кроз својеврсни тренинг реаговања и правилног кочења у паничним ситуацијама, избегавања препрека, вожње у екстремним и ризичним условима, употребе сигурносног појаса, а теме обуке биле су и утицај агресивног управљања на кретање возила, као и утицај алкохола на психофизичке способности возача и управљање возилом. Свим учесницима додељен је сертификат.

Фото галерију о овом дешавању можете погледати на нашој друштвеној мрежи кликом на линк овде.