Дабар - такмичење

IMG 0a8cbf59cefc207df36ddcdae22d4101 VДабар је међународно такмичење из рачунарске и информатичке писмености за ученике основних и средњих школа. Намењено је ученицима заинтересованим за различите области рачунарства и информатике. Нагласак је на програмирању и техничким знањима, примењеним на опште теме као и на решавање конкретних проблема.

Циљеви су :

-        Побољшање и унапређење информатичких вештина;

-        Ширење и популаризација рачунарства и информатике;

-        Упоређивање знања из области рачунарских наука и информационих технологија између ученика у Србији и Европи;

-        Откривање даровитих ученика за информатику;

-        Промоција социјалног контакта између младих људи из различитих школа и порекла.

На занимљив и интерактиван начин кроз ово такмичење ученици се упознају са областима рачунарства и информатике. Питања су тако концепирана да код ученика развијају вештине решавања проблема, алгоритамски начин размишљања, логичко решавање проблема, правилну употребу информационих технологија и њен утицај на друштво.

Одржава се у више од 60 земаља широм света.

Током новембра месеца, по први пут, наших 39 ученика, свих смерова, је узело учешћа на овом такмичењу и постигло запажене резултате. Такмичили су се у две категорије:

-        дабар – ученици 1. и 2. разреда и

-        старији дабар – ученици 3. и 4.разреда.

Ментори су били проф. Младен Арсеновић и проф. Милена Шинка.