Онлајн настава за ученике гимназија и средње стручних школа на РТС планети

logo mpntr.pngНакон ученика основних школа и ученици гимназија и средње стручних  школа у Републици Србији од јуче могу да прате онлајн наставу на платформи РТС Планета.

Садржај наставе за средњошколце је такође доступан на адреси www.rtsplaneta.rs, као и на новоотвореној адреси www.mojaskola.rtsplaneta.rs  и омогућава да се директно или одложено прати до 72 сата. У одељку „Моја школа“ на РТС Планети налази наснимљен садржај свих наставних јединица како за основце, тако и за средњошколце.

На интернет сајту www.rasporednastave.gov.rs, налази се распоред наставе за основно образовање (I-VIII разред), гимназије и средње стручне школе.

Поред РТС3 и РТС Планете који обезбеђују једносмерну комуникацију, Влада Србије је успоставила и интерактивну платформу „Моја школа” која је доступна на адреси www.mojaskola.gov.rs и намењена је и наставницима и ученицима.  Додатни садржаји за наставу, тестови и додатни материјал, било да се ради о задацима или материјалима за сваку наставну јединицу, поставља се на овој платформи.

Као подршка грађанима око учења на даљину доступан је и контакт центар на број 011/73-50-557, 24 сата дневно са наснимљени информацијама, док су оператери доступни од 8 до 18 часова и Вајбер заједница „Моја школа” https://vb.me/MojaSkola.